Zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Słupcy na 2017 rok

Lista zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Miasta Słupcy na 2017 rok

L.p. Nr zadania według kolejności zgłoszeń Zgłaszający Tytuł zadania Lokalizacja Koszty w złotych Opis zgłaszającego wraz z uzasadnieniem
1. 1 Wojciech Lisiak Pumptrack Słupca ul. Gajowa  (obok starego boiska ) 120 000 zł Pumptrack to tor rowerowy, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Jazda po nim może odbywać się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowanym ruchom ciała użytkownika. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów, jak i całych rodzin. Jest to obiekt stanowiący idealne połączenie bezpiecznej zabawy i jazdy na rowerze. Dzięki utwardzonej nawierzchni można pokonywać go także na deskorolce, hulajnodze czy rolkach. Jest jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich.
2. 2 Józef Graczyk Remont i modernizacja chodników przy ul. Sukienniczej ul. Sukiennicza 120 000 zł Remont i modernizacja chodników przy ul. Sukienniczej jest niezwykle ważnym zadaniem nie tylko dla mieszkańców tej ulicy ale również dla dużej części społeczności miasta Słupcy. W 2016 roku z Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 100 000 zł na remont ulicy Mickiewicza. Obie te ulice leżą przy Placu Wolności – centralnym punkcie miasta. Są one wizytówka miasta nie tylko dla jego mieszkańców ale również dla odwiedzających miasto gości.
3. 3 Elżbieta Wolnicka „Łazienka wyremontowana – buzia roześmiana” Szkoła Podstawowa Nr 3 w Słupcy 100 000 zł  Zadanie polegałoby na wyremontowaniu dwóch łazienek łącznie z przeróbką hydrauliczno – elektryczną, rozbiórką ścianek działowych, które nie spełniają już wymogu odpowiedniego metrażu. W skład kosztów modernizacji jednej łazienki wchodziłby montaż: 4 pisuarów dla chłopców, 3 muszli klozetowych i jednej muszli przystosowanej do korzystania przez osoby niepełnosprawne, 2 umywalek w tym jednej przystosowanej do osób niepełnosprawnych, wybudowanie nowych ścianek działowych, montaż drzwi, położenie terakoty i płytek. Koszt brutto to ok. 50 tys. zł. Wycena przygotowana w ubiegłym roku opiewa na kwotę 48 000 zł.

Projekt obejmuje swoim zakresem remont oraz przebudowę dwóch łazienek w szkole celem dostosowania do potrzeb dzieci zgodnie z zasadami ergonomii. Użytkowane łazienki, których stan nie zmienił się znaczącą od czasów powstania budynku nie spełniają już wymogów obowiązujących warunków technicznych, natomiast wymiana instalacji elektrycznej jest konieczna z uwagi na fakt iż obecne elementy nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. Dzięki realizacji tego zadania uczniowie szkoły będą mieli nowoczesne, eleganckie, wygodne łazienki. Dzieci będą się tu czuły komfortowo i bezpiecznie. Aktualnie w szkole uczy się 540 młodych mieszkańców miasta. W przyszłych latach poprzez wprowadzenie w życie nowej reformy oświaty, liczebność uczniów w danym roku szkolnym będzie jeszcze wyższa. Efektem wykonania tego zadania będzie z pewnością wdzięczność i zadowolenie licznej grupy małych obywateli Słupcy, ale także i ich rodziców. W roku 2016 szkoła obchodzi jubileusz 25-lecia swego istnienia – realizacja projektu byłaby swoistym uwieńczeniem tego zacnego Jubileuszu.

4. 4 Anna Kaźmierczak – Pietrzykowska „Rozwój infrastruktury sportowej na terenie miasta Słupca, tj. zakup trybun dla widowni i uzupełnienie piasku na boisku do siatkówki plażowej, powstanie boiska do gry w bule, stworzenie zewnętrznych stolików do gry w szachy oraz wykonanie ogrodzenia i położenie w niezbędnych miejscach kostki brukowej”. Teren przyległy do Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy zlokalizowany przy ul. Kopernika 13 w Słupcy 120 000 zł Inwestycja przyczyni się do zwiększenia potencjału infrastruktury sportowej oraz poprawy atrakcyjności turystycznej miasta Słupcy. Zakup trybun dla widowni zwiększy profesjonalizm boiska do siatkówki plażowej oraz poprawi warunki do organizacji meczów piłki siatkowej. Powstanie boiska do gry w bule będzie impulsem do rozwoju nowej dyscypliny sportowej, w szczególności wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Stworzenie zewnętrznych stolików do gry w szachy uzupełni kompleks sportowy i przyczyni się do szerokiego rozwoju dyscyplin sportowych wśród mieszkańców miasta Słupca. Zamontowanie siatki ogrodzeniowej oraz położenie w niezbędnych miejscach kostki brukowej pozwoli uchronić powstały kompleks sportowy od dewastacji, a także poprawi komfort przebywania i udziału w grach zespołowych.
5. 5 Emil Ładowski Projekt Bezpieczne Jezioro Przestrzeń między wałem, a ulicą Róża na wysokości smażalni ryb ( działki: nr 456, 440, 439) 107 760 zł Projekt ma za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców Słupcy. Obecny stan zagraża bezpieczeństwu rowerzystów jak i pieszych w tym matek z dziećmi, które w chwili obecnej nie są w stanie przejechać wózkiem przez osypany gruz. Jezioro słupeckie jest coraz chętniej wykorzystywane przez amatorów sportów wodnych. Brak ciszy dla łodzi motorowych jest atutem dla tego akwenu. Pomost pływający „Marina 12” umożliwi cumowanie łodzi jak i wzbogaci infrastrukturę turystyczną tego obszaru miasta. Projekt spełnia kryteria kształtowania ładu przestrzennego oraz zrównoważonego rozwoju.

( projekt zakłada: położenie kostki brukowej,  pomost pływający, montaż latarni solarnej)