Intermarché i Bricomarché zapraszają na badanie mammograficzne

27 kwietnia 2017

ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE: PRZEBADAJ SIĘ Z MUSZKIETERAMI W SŁUPCY I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

27 kwietnia mieszkanki Słupcy będą miały okazję poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym w ramach jubileuszowej edycji prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”.  Sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché już po raz dziesiąty organizują mobilny program profilaktyki raka piersi. Oprócz badań, aby uświetnić tegoroczną edycję, Grupa Muszkieterów przygotowała dodatkowe atrakcje.

Mieszkanki Słupcy  będą mogły skorzystać z porady specjalistów oraz poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu w czwartek 27 kwietnia w specjalnym mammobusie, który zostanie ustawiony na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Berlinga 4. Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: 68 452 77 96 oraz 68 452 77 17.

Bezpłatne badania skierowane są do Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Właśnie w tej grupie wiekowej, u kobiet w wieku pomenopauzalnym obserwowana jest największa zachorowalność na raka sutka. Panie w pozostałych grupach wiekowych będą mogły przebadać się za opłatą w wysokości 80 zł.

Od dziesięciu lat staramy się uświadamiać Polki jak ważna jest profilaktyka raka piersi, która pozwala na wczesne wykrycie choroby i daje dużą szansę na całkowite wyleczenie. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie mieszkanki Słupcy do przybycia pod Intermarché i przebadania się. Ponadto z okazji dziesiątej edycji akcji przygotowaliśmy liczne konkursy, do udziału w których zapraszamy nie tylko panie, ale wszystkich tych dla których zdrowie ich mam, sióstr czy partnerek jest najważniejsze mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

W 2017 r. odbywa się jubileuszowa, X edycja akcji „Muszkieterowie dla Polek”, która została zainaugurowana w Dzień Kobiet i potrwa aż do grudnia. Oprócz badań, aby uświetnić tegoroczną edycję, Grupa Muszkieterów przygotowała dodatkowe atrakcje.

Grupa Muszkieterów przy organizacji kampanii ponownie korzysta z fachowej pomocy Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

Niestety, wciąż wiele Polek nie korzysta z możliwości wykonania bezpłatnych badań. Często powodem tego jest obawa przed diagnozą i ewentualnymi konsekwencjami choroby. Akcje takie jak „Muszkieterowie dla Polek” są dla kobiet znakomitą okazją by pokonać ten lęk i zrozumieć, że im później dowiedzą się o chorobie, tym mniejsze będą miały szanse na wyleczenie mówi Jadwiga Skiruk z ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, rak piersi stanowi około 20 proc. wszystkich nowotworów występujących u kobiet, co oznacza, że co 14 Polka choruje na raka piersi w ciągu swojego życia.

Od 2008 r. w ramach kampanii Grupy Muszkieterów przebadało się ponad 45 tysięcy Polek.

Informacje o Grupie Muszkieterów:

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 280 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie ponad 360 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 15 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów, Intermarché oraz Bricomarché w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl, www. Intermarché.pl i www.bricomarche.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Eliza Orepiuk-Szymura

Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji

ITM Polska Sp. z o.o., ul. Świętego Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne

e-mail: eorepiuk@mousquetaires.com

Ewelina Weber