Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety”

9 maja 2017 r. na strzelnicy przy ul. Gajowej w Słupcy odbył się Finał wojewódzki 56. edycji ogólnopolskich zawodów strzeleckich „O srebrne muszkiety – 2017”.

Tegoroczny finał zorganizowany został przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Stowarzyszenie „Z Wiatrem i Pod Wiatr”, które pozyskało na ten cel środki z ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Słupcy konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miejskiej Słupca w roku 2017 r. oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy.

Uroczystego otwarcia w imieniu własnymi i obecnego na rozpoczęciu Burmistrza Miasta Słupcy Michała Pyrzyka, dokonał Starosta Słupecki Mariusz Roga.

Do rywalizacji stanęło 17 drużyny uczniowskich z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Bolechowa, Kalisza, Kłodawy, Konina, Kościelca, Leszna, Poznania. Powiat Słupecki reprezentował Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy (2 zespoły: dziewczęta – Nowak Natalia, Dudek Wiktoria, Bruch Dominika i chłopcy – Batorski Wojciech, Graczyk Sebastian, Mroczkowski Tomasz) oraz Gimnazjum w Zagórowie (1 zespół – chłopcy: Kubicki Damian, Madalski Wiktor, Madalski Tobiasz).

Klasyfikacja drużynowa w kategorii dziewcząt:

1. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 1107 pkt.
  2. Gimnazjum nr 2 w Lesznie – 1058 pkt.
  3. Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie – 1022 pkt.

Klasyfikacja indywidualna w kategorii dziewcząt:

1.  Królikowska Natalia – 377 pkt. – Gimnazjum nr 1 w Kłodawie.
  2. Szafrańska Kamila 374 pkt. – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu.
  3. Banasiak Magdalena – 366 pkt. – Gimnazjum nr 1 w Kłodawie.

Klasyfikacja drużynowa w kategorii chłopców:

1. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie – 1040 pkt.
  2. Zespół Szkół w Bolechowie – 1038 pkt.
  3. III Liceum Ogólnokształcące w Lesznie – 1010 pkt.

Klasyfikacja indywidualna w kategorii chłopców:

1. Sierczyński Jakub – 367 pkt. – III Liceum Ogólnokształcące w Lesznie.
  2. Ostróżka Konrad – 357 pkt. – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu.
  3. Ciećmierowski Jakub – 355 pkt. – Zespół Szkół w Bolechowie.

Oprócz nagród przewidzianych w regulaminie zawodów dodatkowe nagrody ufundowali: Starosta Słupecki – dla najlepszego strzelca z powiatu słupeckiego i Burmistrz Miasta Słupcy – dla najlepszego strzelca z Miasta Słupcy. Miano najlepszego strzelca powiatu słupeckiego wywalczył Tomasz Mroczkowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, uzyskując 338 punktów. Z kolei najlepszym strzelcem z Miasta Słupcy została Wiktoria Dudek również z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, zdobywając 323 pkt.
Dla wszystkich naszych zawodników był to debiut na tej rangi zwodach i choć nasi nie stanęli na podium, uzyskane wyniki dobrze wróżą na przyszłość i być może w przyszłym roku uda się powtórzyć sukces z 2005 r., 2006 r., 2014 r. i stanąć na „pudle”.

Zwycięskie drużyny z Gimnazjum nr 1 w Kłodawie reprezentować będą nasze województwo w finale centralnym, który przeprowadzony zostanie w dniach 29-31 maja 2017 r. w obiektach Cywilno-Wojskowego Zespołu Sportowego „Zawisza” w Bydgoszczy. Na zwycięzców czeka trofeum – prawdziwe srebrne muszkiety!

foto:  https://pl-pl.facebook.com/-Z-wiatrem-i-pod-Wiatr-258812884233320/

Srebrne Muszkiety