Uroczyste otwarcie Miejskiej Trasy Turystycznej

17 listopada 2017 odbyło się uroczyste otwarcie Miejskiej Trasy Turystycznej. W sali narad w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, na której Burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk poinformował o zainstalowaniu 10 tablic w mieście. Są to: Budynek Elektrowni Miejskiej, Dom Bronisława Gutowskiego, Grodzisko Łużyckie – Kopiec Szwedzki, Kolumnę Św. Wawrzyńca, Kościół Farny, Muzeum Regionalne, Park Miejski, Rynek Miejski, Kino Sokolnia – na zdjęciu, Skwer i Pomnik Apolinarego Szeluty. Docelowo ma być ich 29.
Pomysł na Miejską Trasę Turystyczną zrodził się już dawno, ale koncepcja była niezadowalająca do momentu, kiedy to dowiedzieliśmy się o projekcie „Twoje miasto, jakiego nigdy nie widziałeś” – to motyw przewodni projektu artystycznego Stadtecken – Zakątki Miasta. Słupca przyłączyła się do projektu, w którym chodzi głównie o pokazanie miasta w nieco inny, oryginalny sposób łączący świat rzeczywisty z tym fantastycznym. Głównym celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców Słupcy, a także turystów na piękno naszej okolicy, którego często, na co dzień, zwyczajnie nie zauważamy. Realizacje wykonała firma niemiecka Stadtecken reprezentowana przez Bartosza Kistelę (słupczanina, który obecnie mieszka w Niemczech).
Oryginalne ilustracje z wizerunkami Słupcy mają zostać opublikowane w kalendarzu miejskim i specjalnym albumie, w którym znajdą się nie tylko zdjęcia z Miejskiej Trasy Turystycznej, ale wiele innych oryginalnych fotografii zrobionych przez młodzież z Ekonomika należących do projektu Stadtecken.

Burmistrz Michał Pyrzyk i Bartosz Kistela podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta

 

Podczas otwarcia jednego z punktów, Domu Bronisława Gutowskiego, obecnie siedziby PKO

 

Podczas otwarcia jednego z punktów, Domu Bronisława Gutowskiego, obecnie siedziby PKO

 

Podczas otwarcia jednego z punktów, Domu Bronisława Gutowskiego, obecnie siedziby PKO

 

Jeden z obrazów

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125