Burmistrz Michał Pyrzyk powołał zastępcę.

W dniu 31 grudnia 2018 roku burmistrz Michał Pyrzyk stosownym zarządzeniem powołał na swojego zastępcę Pana Jacka Szczapa.
W bezpośrednim nadzorze zastępcy burmistrza znalazły się Referat Inwestycji i Infrastruktury Miejskiej, Referat Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Zagospodarowania Przestrzennego, Referat Działalności Gospodarczej i Dodatków Mieszkaniowych, Referat Spraw Obywatelskich, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Referat Promocji i Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Jacek Szczap ma 45 lat, ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu, razem z żoną Dorotą nauczycielką języka angielskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy wychowuje trójkę dzieci: córkę i dwóch synów.
Dziewięć lat pracował w tygodniku regionalnym ,,Gazeta Słupecka’’. Od 2004 roku zatrudniony był w Starostwie Powiatowym w Słupcy jako doradca Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej, gdzie pomagał rolnikom w uzyskaniu płatności obszarowych i środków unijnych. Dodatkowo w tym okresie działał w Nadwarciańskim Stowarzyszeniu Rolników.
Prawie 11 lat pracował w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Słupcy. W tym okresie przez 7 lat był kierownikiem słupeckiego biura, które pomagało w rozwoju obszarów wiejskich naszego powiatu. W czasie kiedy pełnił funkcję kierowniczą Biuro Powiatowe ARiMR przekazywało rocznie środki na rzecz rolników w kwocie ponad 70 milionów złotych.
W 2016 roku poznał problematykę bankowości będąc pracownikiem Banku Spółdzielczego w Słupcy. Od 2017 roku zatrudniony w Urzędzie Miasta w Słupcy, gdzie zajmował się infrastrukturą drogową, zamówieniami publicznymi oraz inwestycjami, między innymi realizacją zadania ,,Budowa krytej pływalni w Słupcy wraz z zagospodarowaniem terenu’’.