Apel Pszczelarzy

Na prośbę Regionalnego Związku Pszczelarzy z siedzibą w Koninie zrzeszającego pszczelarzy z powiatów: Konin, Koło, Turek, Słupca, Września i Gniezno zamieszczamy apel do rolników, sadowników, ogrodników ws oprysków.

„Powodem Naszej troski jest gwałtowny spadek liczby rodzin pszczelich spowodowany wytruciami i chorobami, zwłaszcza warrozą. Problem ten jawi się rok rocznie. Rok rocznie ze swojej strony, jako osoby zainteresowane i mocno przejęte tym problemem, czynimy starania, aby zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie elementarnych i humanitarnych zasad ochrony pszczół przed zatruciem. Jak dobrze wiemy problem ten istnieje wszędzie i jest szeroko komentowany. Jednak, mimo wszelkich form uświadamiania społeczeństwa, problem ten nie znika. Naszą powinnością zatem jest szerzenie wiedzy na ten temat, zwracanie szczególnej uwagi społeczeństwa na ten problem, gdyż dotyczy on Nas wszystkich. Doskonale wiemy, że to pszczoły przyczyniają się do wzrostu Naszych plonów a zatem jest to w Naszym Wspólnym Interesie, aby zadbać o przyszłość i pogodzić interesy obu stron. Świadomy rolnik, sadownik czy ogrodnik dokona swoich prac – oprysków, z pełnym skutkiem, jednocześnie nie zabijając pszczół. Wystarczy dobra wola i zachowanie podstawowych zasad. Takie zasady zostały zebrane i umieszczone na załączonym plakacie.

Jako Związek liczymy, że poszerzanie wiedzy sprawi, że Nasze społeczeństwo będzie bardziej świadome w swoich wyborach co pozwoli Nam uniknąć zbędnych konfliktów ale przede wszystkim zatruwania pszczół. Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowania tym rolnikom, sadownikom i ogrodnikom, którzy wykonują swoje zabiegi ochrony roślin bezpiecznie i z duchem Naszej prośby.”

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125