Przedszkole nr 2 „Miś” włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 „Miś” włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”.

W związku z akcją organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” na holu przedszkola przygotowano  ekspozycję upamiętniającą zasłużone osoby, które za życia po sobie pozostawiły wiele dobrego dla naszego przedszkola jak i lokalnego środowiska. Przedszkole nasze wspomniało o nauczycielce Elżbiecie Sypniewskiej, historyku Marianie Jareckim, kompozytorze Apolinarym Szelucie, społeczniku i działaczu oświatowym ks. Franciszku Szczygłowskim oraz poecie Edwardzie Fiszerze.

Zorganizowano również zbiórkę zniczy oraz kwiatów, które wykorzystano podczas czynności porządkowych na cmentarzu. Za włączenie w akcję serdecznie dziękujemy rodzicom naszych dzieci. W ramach przedsięwzięcia dzieci i nauczyciele odwiedzali miejsca pamięci i wspominali osoby ważne dla słupeckiej wspólnoty: aleję Dębów Katyńskich (upamiętniających słupczan zamordowanych w Katyniu) oraz inne miejsca pamięci i pomniki lokalnych bohaterów.

Dnia 25 października 2019 r. dzieci z grupy „Wiewiórek” wraz z opiekunami odwiedziły Pomnik ks. Franciszka Szczygłowskiego mieszczącego się na skwerze na Placu Szkolnym oraz Pomnik Upamiętniający Ofiary Powstania Warszawskiego przy ul. Warszawskiej. Przedszkolaki z grupy „Pszczółek” złożyły kwiaty na grobie Apolinarego Szeluty. Grupa „Słoneczek” zapaliła znicze pod Pomnikiem Pamięci Narodowej mieszczącym się przy Sądzie Rejonowym w Słupcy. Natomiast dzieci z grupy „Biedronek” zapaliły znicze w Alei Dębów Katyńskich przy ul. Cmentarnej. Najstarsza dzieci z grup „Stokrotek” poszły na cmentarz, by posprzątać i zapalić znicze przy opuszczonych grobach. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią miasta oraz lokalnej społeczności. Wizyta na cmentarzu, palące się znicze, wystawa w holu przedszkola była niezwykle cenną lekcją patriotyzmu dla naszych przedszkolaków.

Przedszkole nr 2 "Miś" włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 „Miś” włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 "Miś" włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 „Miś” włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 "Miś" włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 „Miś” włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 "Miś" włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 „Miś” włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 "Miś" włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 „Miś” włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 "Miś" włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 „Miś” włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 "Miś" włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 „Miś” włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 "Miś" włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

Przedszkole nr 2 „Miś” włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125