Spotkanie autorskie z Tanyą Valko za nami!

Fani i miłośnicy książek Tanyi Valko, zakochani w bijącej rekordy popularności „Arabskiej sadze” i „Azjatyckiej sadze”, mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z autorką w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy. W czwartkowe popołudnie, 28 listopada, uczestnicy spotkania wybrali się w podróż do dalekiego świata.

Tanya Valko, pisząca pod pseudonimem, jest polską pisarką i poetką, arabistką, tłumaczką i bizneswoman. Do Słupcy przyjechała z mężem, Igorem Kaczmarskim – arabistą, dyplomatą, wieloletnim konsulem RP, tłumaczem. Autorka opowiedziała o kulturze i cywilizacji Orientu, gdzie życie codzienne reguluje islamskie prawo religijne – szariat. Przedstawiła historię powstania kolejnych części sagi. Chociaż opisywane w książkach sytuacje nie dotyczyły autorki osobiście, są one jednak zapisem autentycznych wydarzeń, poznanych z autopsji, a przypisanych bohaterom sagi.

Tanya Valko opowiedziała o swoim życiu i doświadczeniu zawodowym w Libii, Syrii, Arabii Saudyjskiej oraz Indonezji, która była ostatnim miejscem zamieszkania autorki, przed powrotem do Polski. Ponieważ ponad 25 lat mieszkała na Bliskim Wschodzie, specyfikę regionu opisywała niezwykle barwnie i interesująco, pokazała różnice między arabskim i azjatyckim islamem. Opowiadała o pierwszych zachwyceniach młodych Europejek, które poznały przystojnych Arabów i zderzeniu z kulturą, o której nie wiedziały nic, bądź prawie nic; o życiu kobiet, ich rozczarowaniach i tragediach, które przypominają te znane z kart jej książek.

Podczas spotkania autorka zdradziła plany związane z kontynuacją sagi arabskiej. Ukaże się jeszcze tom zatytułowany „Arabski syn”, a następnie „Arabska wendeta”. Już myśli o nowym projekcie pisarskim, tym razem związanym z kulturą judaizmu. Wszystkie książki autorki, które się ukażą zostaną zakupione przez bibliotekę.

Uczestnicy spotkania w bibliotece mieli możliwość zakupienia książek Tanyi Valko, otrzymania autografu ze specjalną, imienną dedykacją oraz zrobienia zdjęcia z autorką.

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

[informacja i zdjęcia: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125