Sygnalizacja świetlna zamiast progów na Kopernika

Nie progi zwalniające, a sygnalizacja świetlna powstanie na ulicy Kopernika w Słupcy. Wszystko w celu zwiększenia bezpieczeństwa na tym odcinku.

Jak informowaliśmy wcześniej podczas ostatniej sesji radni powiatowy zabezpieczyli prawie 13 000 zł na budowę progów zwalniających na tej ulicy.

Miały się one znajdować się w części za skrzyżowaniem z ulicą Pileckiego. Jak się okazuje te plany uległy zmianie.

-W celu poprawy bezpieczeństwa na ul. Kopernika i przejściu dla pieszych, przy Parafii Błogosławionego Michała Kozala planowano różne wersje, między innymi progi zwalniające.

Ostatecznie została podjęta wspólna decyzja na Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w której brali udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Policji oraz Urzędu Miasta, że najlepszym rozwiązaniem będzie sygnalizacja świetlna z radarowym pomiarem prędkości.

Planowany jest również w ramach budowy sygnalizacji montaż nowych słupów doświetlających wspomniane przejście dla pieszych. Na chwilę obecną zostały podjęte czynności, które wyłonią potencjalnego wykonawcę, który wykona projekt sygnalizacji i całą inwestycję.

Realizacja przedsięwzięcia planowana jest w pierwszym kwartale 2020 roku i wynika to z czasu potrzebnego na kwestie projektowe oraz samą budowę sygnalizacji świetlnej.

Na dzień dzisiejszy mamy deklarację, Starostwa Powiatowego, że koszty projektu i budowy sygnalizacji świetlnej, będziemy ponosić wspólnie, “po połowie’’ – poinformował Jacek Szczap, zastępca burmistrza.

Twojaslupca.pl

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125