Co zrobić z „choinką” po świętach?

Drzewka cięte musimy utylizować pamiętając, że świąteczne świerki, jodły to bioodpady, które po przetworzeniu mogą być źródłem energii.

Jak to zrobić w naszych słupeckich warunkach?

1. Pocięte gałązki możemy wykorzystać do okrywania roślin, na kompost, suche na opał.
2. „Choinki” małe po pocięciu możemy zapakować do brązowego worka bądź pojemnika na bioodpady – firma komunalna odbierająca odpady komunalne odbierze je bez dodatkowej opłaty w terminach zgodnie z harmonogramem.
3. Drzewka świąteczne nie mieszczące się w workach/pojemnikach będą odbierane bez dodatkowej opłaty, po dowiezieniu własnym transportem w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Słupcy ul. Wspólna 8 w poniedziałki od godz. 10:00 – 17:00 od wtorku do piątku w godzinach 7:00-15:00.
4. Pracownicy Urzędu Miasta odbiorą bez dodatkowej opłaty „choinki” od właścicieli nieruchomości w dniach 08, 15, 22, 29 stycznia oraz 05 lutego 2020r. (środy) po uprzednim zgłoszeniu do Urzędu Miasta ((Biuro Obsługi Klienta) tel. 63 277 27 27 wew. 304 i wystawieniu „choinki” przed posesję o godz. 7:00 rano.