Kolorowanka ekologiczna

Kolorowanka tematyczna „Nasza Słupca nie śmietnisko, wie jak dbać o środowisko” jest wynikiem realizacji projektu „EKO Słupca- edukacja ekologiczna mieszkańców Słupcy”. Projekt był finansowany przez Miasto Słupcę i  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Kolorowanka jest  sposobem  dotarcia do najmłodszych mieszkańców miasta. Obrazy mogą wpłynąć na kształtowanie właściwych postaw ekologicznych młodych ludzi, poznanie zależności panujących w środowisku, jak każdy organizm działa i co mu do życia jest potrzebne, i o co należy dbać w pierwszej kolejności.

Zebrany materiał ma za zadanie pobudzać do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania i brania odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.

Strony do kolorowania są do pobrania w załącznikach.