Wawrzynkowa Gra Miejska zakończona!

Miasto Słupca ma swój wyjątkowy czas. Po pierwsze, z bardzo podniosłej okazji, albowiem w tym roku obchodzimy 730-lecie lokacji Miasta Słupcy. 15 listopada 1290 r. w Dłusku, książę Przemysł II wyraził zgodę na lokację miasta na prawie niemieckim. Słupca uzyskała wtedy formę organizacyjno – prawną. Po drugie z uwagi na epidemię COVID-19 na świecie, jak i w kraju. Na początku epidemii odwołano w kraju praktycznie wszystkie imprezy kulturalne.

Od kilkunastu lat organizujemy Wawrzynkową Grę Miejską. Co roku była to impreza skupiająca całe rodziny. W bieżącym roku, z przyczyn od nas niezależnych, tj. ze względu na epidemię, zmuszeni byliśmy do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu tegorocznej WAWRZYNKOWEJ GRY MIEJSKIEJ  po raz pierwszy w wersji online.

Do wykonania w tegorocznej edycji Gry było 6 zadań.

  • Zadanie nr 1 – należało wykonać proporzec dla zgłoszonego do Gry zespołu.
  • Zadanie nr 2 – należało znaleźć, ukryte w zdaniach, słowa związane ze Słupcą oraz należało połączyć w pary zdjęcia z nazwiskami pasującymi  do przekazu ze zdjęć.
  • Zadanie nr 3 – należało wykonać wianki świętojańskie, zrobić ich zdjęcie, udać się nad jezioro i zrobić tam zdjęcie z wiankiem lub z wiankami na głowach, puścić wianek ze świecą na jezioro i zrobić zdjęcie jak odpływa
  • Zadanie 4 – należało przygotować stroje historyczne dla każdego członka zespołu
  • Zadanie 5 – to zadanie było zadaniem otwartym; zespół sam miał wymyślić zadanie
  • zadanie 6 – należało wykonać kilka zadań typowo sportowych

 

Wykonanie każdego zadania należało udokumentować, a dokumentację przesłać do Referatu Promocji w Urzędzie Miasta w Słupcy.

W tym roku do Gry Wawrzynkowej zgłosiła się AŻ jedna rodzina – małżeństwo z dwójką dzieci, Państwo Kanapowie. Z humorem można powiedzieć, że rodzina Państwa Kanapów  nie spoczęła na kanapie przed telewizorem i przeszła wszystkie etapy Gry. Wykonali zadania z największą starannością. Państwo Kanapowie w udzielonym wywiadzie sami przyznali, że praca przy zadaniach wawrzynkowych rozwijała ich zainteresowania, odkrywali siebie na nowo wspólnie spędzając czas i przednio się przy tym bawili.

Rodzina Państwa Kanapów, jedyna rodzina w tegorocznej edycji Rodzinnej Wawrzynkowej Gry Miejskiej, zadania wykonała w sposób wzbudzający zachwyt i uznanie Organizatora Gry i trudno nie wyrazić przekonania, że każdemu, kto zapozna się z dokumentacją wykonanych zadań, to uznanie dla Państwa Kanapów i ich dzieci – Szymona i Mateusza, po prostu się udzieli.

Za udział w Grze Wawrzynkowej  „Kanapowcy” otrzymali nagrodę Burmistrza Miasta Słupcy.

http://wielkopolska.tv/gra-wawrzynkowa-w-slupcy/

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125