Lista pozytywnie zweryfikowanych projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok

Lista pozytywnie zweryfikowanych projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Słupcy na 2021 rok

Lp. Nr zadania według kolejności zgłoszeń Zgłaszający Tytuł zadania Lokalizacja Koszt w złotych Opis zgłaszającego wraz z uzasadnieniem
1. 1 Krzysztof Żminkowski

( grupa 25 osób )

Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA dla OSP Słupca Miasto Słupca 150.000 zł W celu zwiększenia ochrony przeciwpożarowej w naszym mieście, chciałbym zakupić fabrycznie nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy. Obecnie pojazd będący na wyposażeniu jest wyeksploatowany i służy aż 20 lat. Posiada on zbiornik wodny o pojemności 1300 litrów, co przekłada się na mniejszą efektywność podczas działań. Wysokiej klasy nowoczesny samochód zabudowany przez profesjonalna firmę pozwoli strażakom z miejscowej jednostki na sprawniejsze podejmowanie działań ratowniczych na terenie miasta i powiatu. Pojazd ten poprawi mobilność oraz gotowość jednostki. Docelowo wyposażony będzie w zbiornik wody o pojemności minimum 2500 litrów, agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy oraz sprzęt do ratownictwa drogowego, pilarki do cięcia drewna, stali i betonu, sprzęt burzący, sprzęt oświetleniowy oraz sprzęt medyczny. Samochód przystosowany będzie do przewozu 6 ratowników, Zakup nowego wozu poprawi bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz druhów udających się do zdarzeń. Koszt nowego pojazdu wynosi około 800.000zł. Kwota 150.000zł pochodząca z Budżetu Obywatelskiego będzie stanowiła wkład własny w celu uzyskania dofinansowania na upragniony nowy wóz bojowy. OSP to jedna z najważniejszych służb ratowniczych w naszym kraju. Formacja ta zadysponowana do zdarzeń przebywa na miejsce akcji jako jedna z pierwszych. Aby móc realizować swoje cele i założenia w postaci ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia potrzebuje najnowszych, najsprawniejszych i najefektywniejszych sprzętów i pojazdów. W chwili obecnej najbardziej pożądaną rzeczą jaka pozwoliłaby w pełni zrealizować w/w zamierzenia jest pozyskanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego typu GBA.
2. 2 Łukasz Bartoszczyk                          ( grupa 25 osób ) Modernizacja Strzelnicy Miejskiej na ulicy Gajowej ul. Gajowa, Słupca 150.000 zł Strzelnica miejska to najstarszy budynek na ulicy Gajowej wchodzący w skład obiektów sportowych zlokalizowanych na w/w terenie, która wymaga generalnego remontu i dostosowania jej do współczesnych norm. Strzelnica od czasów swojego powstania służyła mieszkańcom jako miejsce rozwijania zdolności strzeleckich. Aktywizowałaby również istniejące stowarzyszenia strzeleckie do intensyfikacji działalności. Atrakcyjna lokalizacja dodatkowo poszerzy ofertę aktywnego spędzania czasu wolnego na terenie miasta. Należy zwrócić uwagę, iż jest to również miejsce rekreacyjne, gdzie mają miejsce początek i zakończenie większości imprez sportowych np. biegowych na terenie Słupcy.

Zadanie ma na celu m.in.:-remont posadzki,-remont ścian wraz z ich wymalowaniem, -ocieplenie budynku i dachu, -utworzenie zaplecza kuchennego, -przekształcenie terenu drugiej osi na miejsce rekreacyjne dla mieszkańców Słupcy (tj.altana, grille murowane), -wyposażenie obiektu w m.in. sejf, broń pneumatyczną, kulochwyty, -zamontowanie monitoringu oraz alarmu.

3. 3 Arleta Kolska-Hypka

(grupa 27 osób)

LOKAL DLA MŁODZIEŻY

 

ul. Armii Krajowej 27, Słupca

Nr działki 2295/12

150.000zł W mieście Słupca od kilku lat młodzież oczekuje na wskazanie miejsca, które będzie oficjalnym miejscem spotkań. W Słupcy dla najmłodszych mamy nowe place zabaw, dla sportowców stadion, orliki, korty, siłownie zewnętrzne, sale gimnastyczne, strzelnice, ścieżki zdrowia, skatepark i pumtrack. Dla seniorów powstanie Dom Seniora, miłośnicy kina też mają swoje miejsce. Dlatego LOKAL DLA MŁODZIEŻY to nowe oficjalne MIEJSCE SPOTKAŃ. Projekt zakładałby dwa etapy: 1. ETAP: GŁOSOWANIE NA LOKAL DLA MŁODZIEŻY w przestrzeni miejskiej, który będzie spełniał oczekiwania szczególnie młodzieży. Projekt zakłada aranżację klimatycznego miejsca spotkań z możliwością gier planszowych, gry w bilarda, piłkarzyki, czy szachy. Projekt uwzględniałby miejsce dla muzykujących i śpiewających. Projekt LOKAL DLA MŁODZIEŻY to ożywienie miasta, w szczególności „odkurzenie” jego potencjału, będzie to szansa dla tych którzy mają ciekawe pomysły. Aranżacja lokalu powstałaby w porozumieniu z projektantem wnętrz. W naszym mieście powiałoby innowacyjnością w przestrzeni publicznej. 2. ETAP: WSPARCIE W BIZNESIE a) Projekt daje możliwość prowadzenia działalności gospodarczej kulturalnej, artystycznej lub twórczej. Działalność prowadzona by była w lokalu na podstawie umowy najmu lub dzierżawy na preferencyjnych warunkach. b) Jeśli mieszkańcy miasta zagłosują na LOKAL DLA MŁODZIEŻY wspólnie z projektantem wnętrz przygotujemy aranżację lokalu. c) Niezależnym trybem Urząd Miasta ogłosi KONKURS na prowadzenie LOKALU DLA MŁODZIEŻY. d) Osobom z najciekawszym pomysłem prowadzenia LOKALU DLA MŁODZIEŻY zaproponowana zostanie: • atrakcyjna oferta najmu lub dzierżawy z możliwością przedłużenia • ulga podatkowa na 2 lata e) W przypadku braku chętnych do prowadzenia działalności gospodarczej decyzją Burmistrza Miasta Słupcy oddelegowana zostanie osoba z Miejskiego Domu Kultury.
4. 4 Jacek Mikołajczyk

(grupa 26 osób)

-Budowa boisk do siatkówki plażowej,

– wykonanie  oświetlenia boisk,

– aleja zabaw chodnikowych

ul. Batorego 3

62-400 Słupca

Nr działki: 2625/5

149.150 zł Inwestycja przyczyni się do zwiększenia potencjału infrastruktury sportowej oraz poprawy atrakcyjności miasta Słupcy. Zakup trybun dla widowni przyciągnie publiczność i zwiększy profesjonalizm organizowanych wydarzeń, ogrodzenie uchroni kompleks sportowy od dewastacji, a także poprawi bezpieczeństwo uczestników rozgrywek jak również potencjalnych przechodniów. Oświetlenie pozwoli na przeprowadzenie rozgrywek nawet w godzinach późniejszych. Poza rozgrywkami w piłkę siatkową, będzie można organizować turnieje piłki nożnej na piasku (Beach Socker). Aleja zabaw chodnikowych ma na celu odciągnięcie maluchów od komputerów i odkrycie lepszego oblicza podwórka i zaszczepienie dzieciom tej starej mądrej prawdy, że SPORT TO ZDROWIE. Kryta pływalnia jest obiektem długo wyczekiwanym przez społeczność lokalną i z pewnością stanie się wizytówką miasta, a z punktu widzenia mieszkańców będzie ciekawym miejscem pracy, rekreacji i wypoczynku. Zagospodarowanie terenu wokół sprawi, że zyska na atrakcyjności i funkcjonalności. Poza zielenią, która z pewnością dodała już klimatu, efektywnie zagospodarowana każda przestrzeń sprawi, że obiekt będzie tętnił życiem zarówno w środku jak i na zewnątrz. Planowane zadanie będzie służyć społeczności lokalnej w każdym wieku, znajdą tu bowiem atrakcje dla siebie dzieci, młodzież i dorośli.
5. 5 Patryk Krawiec

(grupa 45 osób)

Budowa krytej trybuny na Stadionie Leśnym w Słupcy wraz z montażem zegara boiskowego ul. Gajowa 4,

nr działki 1166

150.000 zł Stadion Leśny w Słupcy jest obiektem wielofunkcyjnym. Korzystają z niego drużyny piłkarskie SKP Słupca, MOS-u Słupca, Kobiecego Klubu Piłkarskiego „Słupczanka” Słupca, a także lekkoatleci w tym w przeważającej części biegacze. Stadion wykorzystywany jest ponadto na szkolne zawody sportowe oraz wiele imprez miejskich. Budowa krytej trybuny przyczyniła się do jeszcze bardziej efektywnego wykorzystania obiektu, poprawę bezpieczeństwa i zabezpieczenia widowni w razie złych warunków atmosferycznych. Zegar boiskowy uzupełniałby idealnie infrastrukturę stadionu, co pozwoliłoby publiczności na śledzenie na bieżąco czasu i wyników odbywających się wydarzeń sportowych.

-budowa krytej trybuny wraz z oświetleniem ledowym na centralnym sektorze stadionu,

-montaż zegara boiskowego między boksami dla zawodników rezerwowych.

6 6 Bąkowski Ireneusz

(grupa 26 osób)

Kompleksowa infrastruktura ogrodów działkowych ROD „RÓŻA” Rodzinny Ogród Działkowy Róża

ul. Traugutta 82

Słupca

150.000 zł Ścieżki edukacyjno-ekologiczne z tablicami informacyjnymi.

Monitoring ogrodowy, poprawa bezpieczeństwa, ochrona przed dewastacją.

Elektryfikacja ogrodu w celu zwiększenia bezpieczeństwa działkowców i obywateli miasta.

Ogrodzenie wraz z wykonaniem parkingu dla działkowców i obywateli miasta , estetyka przestrzeni miejskiej i poprawa bezpieczeństwa.

Panele fotowoltaiczne w celu obniżenia kosztów energii elektrycznej. Decydując się na instalację przyczyniamy się też do ochrony klimatu. Energia ze słońca jest energią czystą to znaczy, że jest jej produkt nie powoduje emisji gazów do atmosfery i nie uszczupla ziemskich zasobów surowców energetycznych.

7 7 Marcin Pietrzykowski – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „ANMAR”

(grupa 27 osób)

Strefa Relaksu nad Jeziorem Słupeckim

 

Jezioro Słupeckie i teren przyległy, ulica Gajowa.

 

150.000 zł Strefa Relaksu nad Jeziorem Słupeckim to projekt służący mieszkańcom miasta, polegający na zagospodarowaniu części Jeziora Słupeckiego i terenu przyległego pod kątem atrakcji turystyczno – sportowych.  W ramach zadania nad jeziorem powstanie pomost pływający wraz z miejscami do cumowania jachtów, łodzi wiosłowych. Pomost spełniać będzie rolę deptaku wodnego. Ponadto zostanie zagospodarowany teren przyległy do jeziora tj. położona zostanie kostka brukowa, nasadzona zieleń oraz zostaną zamontowane ławki,   leżaki i kosze na śmieci. Zostanie również zagospodarowana część ulicy Gajowej pod kątem stworzenia deptaku letniego wraz z montażem infrastruktury miejskiej.

Zadanie obejmie:

–        pomost pływający na Jeziorze Słupeckim o wymiarach (szerokość ok 4 metry, długość ok 20 metrów) wraz ze strzałkami rozdzielającymi łodzie, częściowa balustradą, kołem ratunkowym,

–        utwardzenie terenu przy pomoście (kostka brukowa) – ok 180 m2,

–        ławki, leżaki, kosze na śmieci, nasadzenia zieleni,

–         montaż infrastruktury miejskiej wzdłuż ulicy Gajowej (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, donice, nasadzenie zieleni, kostka brukowa).

 

 

 

 

 

print

Pobierz załącznik

  • doc Lista projektów
    Lista projektów
    Data dodania: 12 sierpnia 2020 12:03 Wielkość pliku: 66 KB
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125