Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

Zgodnie z Komunikatem Dyrektora Centralnego Biura Spisowego informujemy, że od dnia  10 października br. rachmistrz spisowy będzie mógł prowadzić wywiady bezpośrednie  w terenie,  z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.  Rekomenduje się aby wywiad bezpośredni przeprowadzony był w  miarę możliwości w terenie otwartym, przy zachowaniu dystansu społecznego oraz obowiązku zakrywania ust i nosa podczas pracy z respondentami.

Wobec powyższego rachmistrz spisowy może realizować spis rolny metodą wywiadu telefonicznego lub wywiadu bezpośredniego, mając na uwadze bezpieczeństwo rachmistrzów spisowych oraz respondentów.

Rolnicy przebywający na kwarantannie powinni poinformować rachmistrza spisowego o zaistniałej sytuacji zanim rozpocznie przeprowadzać wywiad bezpośredni.

Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz powinien poinformować go o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego, pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu.

Gminny Komisarz Spisowy
/-/ Michał Pyrzyk