Dbajmy o czystość powietrza w mieście

W rozpoczynającym się właśnie okresie grzewczym DBAJMY O CZYSTOŚĆ POWIETRZA w mieście.
Poniżej prezentujemy ulotkę autorstwa Wiktorii Grądziel z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy (profil technik reklamy) dotyczącą jakości powietrza. Realizacją zajął się bezpłatnie pan Artur Robak z firmy GRAFART. Wiktorii i Arturowi serdecznie dziękujemy za współpracę!
Pamiętajmy, że jakość powietrza w naszym mieście, to nasz wspólny interes. Domowy piec nie nadaje się do spalania żadnego rodzaju tworzyw sztucznych, opon, drewna malowanego/lakierowanego/impregnowanego, np. ram okiennych, mebli, więźby dachowej, elementów konstrukcji budynków – impregnaty do drewna, farb i lakierów to mieszanki toksycznych chemikaliów, które przy spalaniu trafiają w powietrze. Pod żadnym pozorem nie należy palić lakierowanych płyt wiórowych lub innych płyt laminowanych tworzywem sztucznym (np. paneli podłogowych). Połyskujący papier zadrukowany w kolorze to również zlepek chemikaliów, który trudno się pali, a co gorsza tworzy drobny popiół ulatujący kominem.
Zwróćmy również uwagę na właściwe rozpalanie pieca. Wiele starych kotłów kopci, lecz wina leży po stronie ich operatorów. Stary kocioł obsługiwany umiejętnie nie tylko nie będzie kopcił, ale wręcz przez większość czasu nie będzie wydobywał się widoczny dym.
Chrońmy nasze powietrze, chrońmy nasze zdrowie!
Ulotka "Dbajmy o czystość powietrza w mieście"

Ulotka „Dbajmy o czystość powietrza w mieście”

Ulotka "Dbajmy o czystość powietrza w mieście"

Ulotka „Dbajmy o czystość powietrza w mieście”

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125