Pływalnia miejska

Budowa krytej pływalni w Słupcy została zakończona w 2020 r. Obiekt kosztował łącznie 13 663 594,00 zł, z czego 3 967 000 zł pochodziło z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałą kwotę stanowiły środki z budżetu Miasta Słupcy.

Pływalnia w Słupcy posiada następujące atrakcje: basen pływacki, basen rekreacyjny, wanny jacuzzi, strefę saun: łaźnię suchą i parową, wiadro Bosmana, podnośnik basenowy. Efektywnie zagospodarowane tereny zielone wokół pływalni sprawiły, że punkt ten stał się atrakcyjnym miejscem spotkań dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Nowoczesne technologie wprowadzone na obiekcie pozwalają zaoszczędzić wodę, energię, a co za tym idzie – chronić środowisko. W trakcie procesu inwestycyjnego zwrócono również szczególną uwagę na problem szeroko rozumianych barier architektonicznych, wykluczających osoby niepełnosprawne z życia społecznego. Udogodnienia zastosowane na pływalni to wyróżnik nowoczesnego obiektu, jakim bez wątpienia jest kryta pływalnia w Słupcy.

Słupecki basen jest obiektem długo wyczekiwanym przez społeczność lokalną i z pewnością stał się wizytówką miasta, a z punktu widzenia mieszkańców jest to atrakcyjne miejsce pracy, rekreacji i wypoczynku.

Zapraszamy do odwiedzania strony pływalni: https://plywalniaslupca.pl/

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125