15 listopada urodziny Słupcy

Urodziny miasta już tuż, tuż. Świętujmy zatem 15 listopada we … własnym gronie. Trzeba upiec tort i go przystroić. Ale niech będzie to tort… z nutką historii. Niech pojawią się na nim postaci, dzięki którym Słupca jako miasto się narodziła  Stąd gotowe dekoracje do pobrania: https://drive.google.com/…/1CGScdQLeWhU8tbi2B8P…/view…
do pomalowania, wycięcia, przyklejenia patyczka i wetknięcia w ciasto; jest tam książę Przemysł II, który podpisał dokument, jest biskup Jan II, który Słupcę lokował i sołtys Mikołaj, który mierzeniem, wytyczaniem parceli, ulic … jednym słowem miasta budowaniem się zajmował; jest i rycerz i dwórka, którzy zapewne jadłem w Dłusku gości podejmowali; jest i kot, który myszkę gonił. Na koniec złotym krzyżem, pięcioramiennym zdwojonym dzieło zwieńczymy. A oto i przepis polecenia godny, szybki i prosty na tortowe dzieło:
1,5 szklanki mąki,
4 jajka,
0,5 szklanki cukru,
0,5 szklanki oleju,
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
owoce np. 0,5 kg śliwek czy pokrojonych jabłek.
Wykonanie:
Jaja miksujemy z cukrem, aż nie zjaśnieją. Nie przerywając miksowania dodajemy olej, potem mąkę z proszkiem do pieczenia. Miksujemy do uzyskania jednolitego ciasta. Blachę do tortu wykładamy papierem do pieczenia, wylewamy ciasto, na które przygotowane wcześniej owoce wysypujemy. Pieczemy ok.40 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni.
Na koniec ciasto możemy posypać cukrem pudrem i koniecznie udekorować figurkami ….będzie stylowo, urodzinowo z nutką historii w smaku.
Przepis sprawdzony przez autorkę dekoracji D. Czerniak-Chojnacką, której urodzinowy tort wygląda smakowicie.
Słupco, Najlepszego!
Tort na urodziny Słupcy

Tort na urodziny Słupcy

Dekoracje do urodzinowego tortu

Dekoracje do urodzinowego tortu

Dekoracje do urodzinowego tortu

Dekoracje do urodzinowego tortu

Dekoracje do urodzinowego tortu

Dekoracje do urodzinowego tortu

Materiał przygotowany przez Muzeum Regionalne w Słupcy
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125