Biblioteka dostała grant i zaprasza młodzież do współpracy!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy pozyskała fundusze z programu Równać szanse koordynowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, a finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na kreatywne działania lokalnej młodzieży. Głównym celem programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości.

W całej Polsce, do konkursu zgłoszono 333 projekty, z czego dofinansowanie otrzymało 100, w tym projekt słupeckiej biblioteki Z Biblioteką działamy EKO. Biblioteka otrzymała grant w wysokości 7 000 złotych na działania młodzieży, które będą realizowane hybrydowo, od lutego do lipca 2021 r.

Młodzież w ramach Z Biblioteką działamy EKO weźmie udział w szkoleniu w nurcie Zero Waste, podczas którego opracuje własne projekty, dedykowane różnym odbiorcom, które udostępnione zostaną w mediach społecznościowych i na kanale YouTube, zajmie się „produkcją” ekologicznych toreb, weźmie udział w wycieczkach, przeprowadzi wywiady, nakręci film…

Spodziewanymi efektami będzie nabycie oraz szlifowanie nowych umiejętności tj.: konstruktywne myślenie, współpraca w grupie, poprawne redagowanie tekstów, nakręcanie i montowanie filmów, poznawanie zawodów i wiele innych. Dzięki wspólnym działaniom z osobami starszymi młodzież nabierze odwagi w kontaktach międzypokoleniowych.

Do udziału w projekcie Z Biblioteką działamy EKO zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat.

Jeśli lubisz nowe wyzwania, chcesz miło i kreatywnie spędzić swój wolny czas, zgłoś się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy.
Tel. 63 275 15 77 email: biblioteka.slupca@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia do 29.01.2021 r.

Projekt będzie koordynowała Ewa Michalak – pracownik Oddziału dla dzieci i młodzieży.

Plakat Równać Szanse. Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Plakat Równać Szanse. Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

 

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125