Absolutorium dla Burmistrza Michała Pyrzyka

W dn. 24 czerwca 2021 r. Rada Miasta Słupcy udzieliła Burmistrzowi Michałowi Pyrzykowi absolutorium za 2020 rok i wotum zaufania.

„Serdecznie dziękuję za zaufanie!!! To już 15-te moje absolutorium. Dla mnie wyjątkowe, także dlatego, bo udzielone za specyficzny, pełen niepewności, pandemiczny 2020 rok. Mocno zacisnęliśmy pasa i przy największym w historii deficycie budżetu polskiego państwa, my w Słupcy osiągnęliśmy, mimo zakładanego wcześniej deficytu w wysokości 4 milionów złotych, ponad 1,2 milionową nadwyżkę. Równocześnie nie zrezygnowaliśmy z żadnej z zaplanowanych inwestycji. Ukończyliśmy między innymi budowę miejskiej pływalni, która jako jeden z nielicznych tego typu obiektów w Polsce, na siebie zarabia. Dziękuję Radnym i wszystkim współpracownikom za ubiegły rok. Dziękuję Wam wszystkim za codzienne wsparcie. Wszystko wskazuje na to, że i ten przejdziemy suchą nogą, ale o tym będziemy informować na bieżąco. W sesji po raz pierwszy uczestniczył Radny Andrzej Machowiak. Serdecznie gratuluję” – czytamy na profilu społecznościowym Burmistrza Michała Pyrzyka.

XXIII Sesja Rady Miasta Słupcy